Pieniądze szczęścia nie dają

Lecz o wiele lepiej być nieszczęśliwym w nowym lamborghini niż w kilkunastoletnim Fiacie

Czy na sto procent potrzebujesz pożyczki bankowej?

kredyt

Pożyczki w mnóstwie sytuacji mogą nas uchronić od wielu problemów. Jednak czasami sytuacja może być odwrotna i kredyty zamiast nas wspomóc są w stanie nas zapędzić w ogromne długi. Gdy chcemy uniknąć takiej sytuacji to powinniśmy nauczyć się dobrze je wykorzystywać, a co ważniejsze nauczyć się w jakiej sytuacji kredyt bankowy jest nam niezbędny, a w jakiej sytuacji możemy uniknąć jego zawarcia.

Na samym początku powinniśmy sobie uświadomić, że nawet najlepiej reklamowany kredyt jest równoznaczny z kosztami. Dzięki kredytom możemy nabyć nowe autko, ale w rzeczywistości zapłacimy za niego dużo więcej niż gdybyśmy dokonali kupna za własną gotówkę. Nie istnieje jakikolwiek kredyt gotówkowy bez zerowych kosztów.

kredyt

Właśnie z takiego powodu powinniśmy unikać pożyczek bankowych gdy nie są konieczne. Zanim zdecydujemy się na jakąkolwiek pożyczkę należy poszukać gotówki gdzieś indziej. Przede wszystkim warto się zastanowić czy gotówka jest nam niezbędna od razu, może mamy możliwość zostania w pracy po godzinach i dzięki temu zwiększenia przyszłej pensji? Oczywiście taka sytuacja nie zawsze ma miejsce, czasami kasa jest nam niezbędna natychmiast, lecz nawet wtedy warto szukać pieniędzy gdzieś indziej. Dobrym pomysłem jest zapytanie o pomoc rodzinę oraz przyjaciół, ponieważ są to osoby, które mogą nam pożyczyć gotówkę bez jakichkolwiek ukrytych kosztów. Opisane rozwiązanie jest o wiele lepsze niż branie pożyczki w banku. Dopiero gdy nie znajdziemy żadnych innych rozwiązań możemy się udać do banku po pożyczkę gotówkową.