Pieniądze szczęścia nie dają

Lecz o wiele lepiej być nieszczęśliwym w nowym lamborghini niż w kilkunastoletnim Fiacie

Kredytówka - jak oszczędnie z niej korzystać?

kredytówka

Karta kredytowa zaledwie kilka lat wstecz była luksusowym plastikiem proponowanym wyłącznie zamożniejszym klientom banków. Sytuacja na szczęście zmieniła się całkowicie i dzisiaj kartę kredytową można dostać przy uruchomieniu jakiegokolwiek konta bankowego (choć maksymalny limit na kredytówce będzie zależny od naszej zdolności kredytowej). Zanim jednak zaczniemy korzystać z kredytówki warto dowiedzieć się o niej kilka rzeczy.

Przede wszystkim musimy zapamiętać, że kredytówka nie jest równoznaczna z kredytem gotówkowym czy debetem, choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest podobna. Jeśli mielibyśmy porównać kartę kredytową z pożyczką albo debetem to równocześnie zaprezentuje się ona pozytywniej oraz gorzej.

kredytówka

Kredytówka jest lepsza od pożyczki czy możliwości debetu na koncie, gdyż pozwala nam na zaciągnięcie krótkoterminowego długo bez jakichkolwiek kosztów. Jednak w przypadku brania kredytu na dłuższy okres o wiele lepiej prezentują się kredyty i debet na rachunku bankowym. Dzieje się tak, gdyż karta kredytowa ma bardzo duże oprocentowanie, które czyni długoterminowe kredyty bardzo kosztownymi. Jednak kredytówka posiada też okres bez odsetkowy, czyli termin w którym jesteśmy w stanie spłacić cały dług, aby nie zapłacić nawet jednego grosza odsetków. Cała tajemnica używania kredytówki polega na pokrywaniu zaległości zanim upłynie okres bez odsetkowy. Wtedy zawsze będziemy mieli pod ręką zapasowe środki finansowe bez ponoszenia kosztów kredytów.