Pieniądze szczęścia nie dają

Lecz o wiele lepiej być nieszczęśliwym w nowym lamborghini niż w kilkunastoletnim Fiacie

Kredyt konsolidacyjny idealny na spłatę innych pożyczek

kredyt konsolidacyjny

Pożyczki to idealny sposób finansowania droższych zakupów, na które nie moglibyśmy sobie pozwolić płacąc z zaoszczędzonych pieniędzy. Dzięki podzieleniu płatności na wiele części nie odczujemy tak bardzo dużych wydatków. Wiele osób z tego powodu bierze wiele różnych pożyczek. Jednak czasami nie potrafimy ocenić własnej zdolności finansowej i zaciągamy za dużo pożyczek. Gdy zdarzyło się to wam to prawdopodobnie zainteresują was pożyczki konsolidacyjne.

Kredyt konsolidacyjny to kredyt na spłatę innych pożyczek. Kredyt ten łączy wszelkie nasze zobowiązania w jedną ratę kredytu, którą ponadto możemy zmniejszyć poprzez wydłużenie okresu umowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacząco spadnie comiesięczna rata kredytu, dzięki temu o wiele łatwiej będzie nam ją spłacać. Dodatkowo połączenie wielu rat kredytów w jedną powoduje obniżenie kosztów, gdyż zamiast płacić za wiele przelewów zapłacimy jedynie za jeden. Pomimo iż koszt przelewu waha się od złotówki do pięciu złotych to w przypadku wielu kredytów jest to pokaźna suma, którą ponosimy co miesiąc.

kredyt konsolidacyjny

Jednak opisane rozwiązanie ma także swoje minusy, gdyż przedłużenie kredytu wiąże się z większymi kosztami, jednak gdy wyszukamy dobrą ofertę z niskim oprocentowaniem to możemy zaoszczędzić nawet jeśli przedłużymy kredyt o kilka miesięcy.