Pieniądze szczęścia nie dają

Lecz o wiele lepiej być nieszczęśliwym w nowym lamborghini niż w kilkunastoletnim Fiacie

Kredyt na budowę domu - Rodzina na Swoim

Projekt Rodzina na Swoim

Nasze państwo wspiera młode rodziny za pomocą projektu Rodzina na Swoim, który ma ułatwić kupno albo budowę własnego domu. Projekt ten zakłada zwrot połowy odsetek za pożyczkę hipoteczną przez kilka pierwszych lat. Jeśli więc planujecie kupić albo wybudować dom jednorodzinny powinniście zainteresować się tym tematem. Bardzo dużo banków stworzyło specjalną ofertę związaną z tym projektem, dzięki czemu skorzystanie z niego jest o wiele wygodniejsze.

Zanim jednak zdecydujemy się na kredyt związany z rządowym projektem Rodzina na Swoim powinniśmy się dobrze się zastanowić czy jest on dla nas opłacalny. Rodzina na Swoim jest skierowana przede wszystkim dla najuboższych i banki w większości przygotowały taką ofertę, że tylko im się on opłaca. Prawdopodobnie jeśli budujemy duży dom (dopłaty w ramach projektu uwzględniają tylko 70 metrów kwadratowych) to końcowy koszt pożyczki w ramach projektu Rodzina na Swoim może okazać się dużo wyższy niż w przypadku tradycyjnego kredytu hipotecznego.

Projekt Rodzina na Swoim

Dlatego zanim zaciągniemy opisany kredyt warto porównać różne oferty kredytowe. Należy także zastanowić się nad pożyczką z ratami malejącymi, ponieważ w tej opcji kredyt hipoteczny jest najtańszy. Nie wolno nam też zapomnieć, że różne banki proponują kredyty na odmiennych zasadach, z tego powodu warto prześledzić oferty wszystkich banków.