Pieniądze szczęścia nie dają

Lecz o wiele lepiej być nieszczęśliwym w nowym lamborghini niż w kilkunastoletnim Fiacie

Kredyt gotówkowy w prywatnych firmach

pożyczki

Zwykle poszukujemy korzystnych pożyczek gotówkowych w bankach, lecz niestety te nie zawsze chcą ich nam udzielić, gdy ocena naszej zdolności kredytowej jest według ich zdania niska. W wspomnianej sytuacji dużo osób szuka alternatywy w kredytach oferowanych przez prywatne firmy. Jednak nie jest to najlepszy wybór.

Wspomniane wcześniej prywatne firmy najczęściej posiadają kilkakrotnie większe oprocentowanie od kredytów, które w swojej ofercie mają banki. To sprawia, że koszt kredytu jest niezwykle ogromny i w przypadku pożyczek na dłuższy okres może się okazać, że będziemy musieli takiej firmie zwrócić kilka razy więcej niż pożyczyliśmy. Niestety takie warunki są koszmarne, musimy jednak nie zapominać, że tak wysokie oprocentowanie ma swój powód, a jest nim nasza słaba ocena zdolności kredytowej.

pożyczki

Nasza zdolność kredytowa to ocena naszej osoby przez udzielającego pożyczki pod względem płynności finansowej oraz szansy na terminową spłatę zaciągniętej pożyczki. Dzięki wyliczeniu zdolności kredytowej bank jest w stanie wyliczyć kwotę jaką może nam pożyczyć i jaką My będziemy w stanie bezproblemowo spłacić. Z tego powodu nie powinno się ignorować oceny naszej zdolności kredytowej. Najczęściej gdy bank odmawia udzielenia nam pożyczki jest to uzasadniona ocena, a próba jej zignorowania poprzez szukanie kredytu w pozabankowych firmach może się dla nas skończyć dużymi kłopotami finansowymi.