Pieniądze szczęścia nie dają

Lecz o wiele lepiej być nieszczęśliwym w nowym lamborghini niż w kilkunastoletnim Fiacie

Kredyt bankowy na kupno używanego samochodu

auto

Kupno samochodu zazwyczaj przewyższa nasze możliwości finansowe. Niestety samochód w dzisiejszych czasach jest niezbędny do normalnego funkcjonowania, z tego powodu musimy go jakoś zakupić. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem opisanego problemu jest ubieganie się o pożyczkę bankową.

Kredyt na zakup auta jest idealnym rozwiązaniem, ale wyłącznie w przypadku kupna nowego auta. Niestety taki kredyt nie sprawdza się gdy musimy kupić samochód używany, ponieważ banki niechętnie udzielają pożyczki na zakup auta używanego. Mimo iż w ciągu ostatnich lat sytuacja odrobinę się polepszyła to ciągle kredyt na samochód używany nie różni się zbytnio od kredytu gotówkowego, to znaczy nie możemy liczyć na mniejsze oprocentowanie.

auto

Tego typu sytuacja jest spowodowana ogromnym spadkiem wartości samochodów używanych. Zwykle bank nie może udzielać tego typu pożyczek, ponieważ zabezpieczenie pożyczki jakim jest kupiony samochód jest niewielkie, ponieważ jego wartość drastycznie będzie spadać. Z tego powodu jeśli nie jesteśmy w stanie sobie pozwolić na nowe auto to powinniśmy wybrać auto używane w cenie nieprzekraczającej naszych oszczędności. Możemy liczyć tylko na niewielką pomoc od banku w postaci niedużego kredytu gotówkowego. Nie warto nawet starać się o kredyt na kupno auta, gdyż jego oprocentowanie i warunki jakie musimy spełnić są takie same jak w przypadku pożyczki gotówkowej.